ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Raňajky s reklamou: Čo priniesol rok 2023 do etickej reklamy a ako sa pripraviť na ten nový

Milí priaznivci Raňajok s reklamou,
pozývame Vás na ďalší event zo série Raňajok s reklamou, ktoré organizuje Klub reklamných agentúr Slovenska a Rada pre reklamu.


TÉMA: ČO PRINIESOL ROK 2023 DO ETICKEJ REKLAMY A AKO SA PRIPRAVIŤ NA TEN NOVÝ


So začiatkom roka poďme troška bilancovať. A povedať si o udalostiach, iniciatívach, či nových pravidlách, o ktorých by ste mali vedieť, aby ste robili reklamu nielen kreatívne, ale aj dobre a eticky. Či už ste zadávateľ, reklamný tvorca alebo vysielateľ.


Kedy: 18.1.2024 O 9.30 HOD

Kde: Stretneme sa v priestoroch kníhkupectva Panta Rhei v Auparku v Bratislave

Spíkri:

Peter KONTRA | Klub reklamných agentúr Slovenska, Soňa LEXMANOVÁ | APRSR
Etická reklama sa začína férovým tendrom

Slavomíra SALAJOVÁ / Radoslav KUTAŠ | Rada pre reklamu
Nové etické pravidlá šírenia mediálnej komerčnej komunikácie a koregulačný mechanizmus
Rada pre reklamu bola zapísaná do evidencie samoregulačných orgánov a stala sa tak prvým orgánom etickej samoregulácie reklamy na Slovensku, ktorý môže popri Rade pre mediálne služby ako zákonný regulátor rozhodovať o konaní subjektov, ktoré sa podriadili samoregulačnému mechanizmu. Čo to znamená v praxi, aké sú etické pravidlá pri šírení mediálnej komerčnej komunikácie a na čo všetko si musia vysielatelia pri reklame dávať pozor?

Daša KARPELOVÁ | IAB Slovakia
Rok Kódexu influencer marketingu
Združenie pre internetovú reklamu IAB Slovakia spolu s Asociáciou digitálnych agentúr, s podporou Rady pre reklamu a Slovenského združenia pre značkové výrobky publikovali koncom roka 2022 Kódex influencer marketingu. Aké základné etické pravidlá prináša kódex? Čo priniesol prvý rok jeho etablovania na slovenskom digitálnom trhu a aké sú ďalšie plány? Aká je rola značiek a agentúr pri presadzovaní etických princípov v influencer marketingu? Aké sú prvé výsledky monitoringu označovania influencerskej reklamy?

Juraj VACULÍK | Made by Vaculik / Peter KRUŽLIAK | Brichta & Partners
Príbeh boja za práva duševného vlastníctva
Pred 19 rokmi sa začal súdny spor agentúry MADE BY VACULIK s medzinárodným klientom z módneho priemyslu. V roku 2023 padlo prvé rozhodnutie súdu. Aké sú možnosti agentúr pri ochrane svojich práv a prečo sa oplatí za ne postaviť, aj keď je to beh na „dlhú trať“? Vypočujte si príbeh úspešného boja za práva duševného vlastníctva v reklame.

Kde kúpite lístok?
Lístky na podujatie si môžete zakúpiť na TICKPO
https://tickpo.zoznam.sk/sk/listky/ranajky-s-reklamou-36821/
Vstupné je 10 eur. Suma zahŕňa vstup, kávu a skvelé raňajky!

Tešíme sa na Vás!

Scroll to Top